Siłownia zewnętrzna – co warto wiedzieć o treningu na powietrzu?

0
507
Siłownie na zewnątrz

Siłownie zewnętrzne w dzisiejszych czasach można spotkać niemal na każdym osiedlu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że treningi w takim miejscu przynoszą o wiele więcej korzyści niż te wykonywane w zamkniętych pomieszczeniach.

Siłownie zewnętrzne można znaleźć zarówno na nowoczesnych osiedlach jak i w otoczeniu starszych kamienic, w dużych miastach oraz w małych miasteczkach. Jest to idealne miejsce pozwalające na podjęcie aktywności fizycznej. Doskonale odnajdą się na nich zarówno dzieci, młodzież, dorośli, a także emeryci. Można z nich skorzystać o każdej porze dnia i nocy, zarówno latem jak i zimą.

Czym są siłownie zewnętrzne?

Siłownie plenerowe to miejsca ogólnodostępne, w których można wykonywać najróżniejsze ćwiczenia fizyczne przy wykorzystaniu w pełni profesjonalnych urządzeń. Takie same maszyny można znaleźć w tradycyjnych siłowniach, jednak aby z nich korzystać konieczne jest wykupienie drogiego karnetu.

Wszystkie urządzenia dostępne w takich siłowniach są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, a także są dobrze zabezpieczone i porządnie przytwierdzone do podłoża. Dzięki temu można z nich korzystać w pełni bezpiecznie i bez obawy, że stanie się coś niedobrego.

Alternatywy dla siłowni zewnętrznej

W rozpowszechnianiu siłowni zewnętrznych w Polsce pomaga firma Fit Park, która specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu, projektowaniu oraz montażu siłowni zewnętrznych. Urządzenia firmy Fit Park są atrakcyjne, różnorodne i przede wszystkim przeznaczone dla każdego – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania treningowego. Siłownie plenerowe Fit Park powstają w całej Polsce – zarówno w dużych miastach, jak i wsiach.

Jakie urządzenia można znaleźć w siłowniach zewnętrznych?

W siłowniach zewnętrznych znajdą się wiele najróżniejszych urządzeń. Jak wspomniano wcześniej są one niemal takie same jak w tradycyjnych siłowniach. Każdy z pewnością znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie. Większość siłowni plenerowych oferuje te same sprzęty. Do najpopularniejszych należą:

– rowerek – najzwyczajniejsze i najprostsze urządzenie, które umożliwia wykonanie treningu aerobowego, 
– biegacz – jest to sprzęt, który cieszy się największym zainteresowaniem, dzięki niemu można wykonywać naprawdę skuteczne ćwiczenia na nogi, dolne partie ciała, a także trening kardio, 
– twister – bardzo ciekawe urządzenie, które pozwala na zwiększenie mobilności stawów biodrowych, 
– wahadło – urządzenie pozwalające wzmocnić mięśnie bioder, brzucha i pleców, 
– ergometr – maszyna, która pozwala skutecznie wzmocnić górne partie ciała.

Siłownie plenerowe posiadają także szereg innych, mniejszych urządzeń do ćwiczeń jak np. drabinki, obręcze czy barierki. Warto zaznaczyć, że przy każdej atrakcji znajduje się tabliczka z zaleceniami dotyczącymi prawidłowego korzystania.

Siłownie na zewnątrz

Dlaczego warto ćwiczyć na powietrzu?

Jak wspomniano wcześniej siłownie zewnętrzne przynoszą o wiele więcej korzyści niż ich tradycyjne odpowiedniki. Przede wszystkim miejsca te są darmowe i dostępne dla wszystkich o każdej porze dnia i nocy. Duże znaczenie ma także to, że wcale nie trzeba spędzać tam dużo czasu. Już nawet niewielki wysiłek fizyczny potrafi przynieść wielkie korzyści, poprawić stan zdrowia, układ krążenia itd.

Przeprowadzono wiele badań, które potwierdzają, że ćwiczenia na świeżym powietrzu, zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach. Można dotlenić organizm i szybciej zredukować tkankę tłuszczową. Trening siłowy to także znaczna redukcja stresu, a także relaks. Duża zaletą jest też to z takiej aktywności mogą korzystać osoby starsze, dla których jest to także forma rehabilitacji. Z uwagi na to, że takie siłownie mieszczą się niedaleko placów zabaw, rodzice są zachęcani do ruchu i aktywności fizycznej. Gdy maluchy są pochłonięte zabawą, opiekunowie zamiast siedzieć na ławce mogą zadbać o siebie i o swoją sylwetkę. Można także zdecydować się na ćwiczenia wspólne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here