Wygodny materac piankowy sposobem na bezsenność

0
288
Materac do spania

Odpowiednio dobrany materac piankowy lub nawierzchniowy pozwala lepiej się wysypać, poprawić zdrowie i samopoczucie. Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Nowoczesne materace do spania są wykonane m.in. z pianki Visco posiadającej szereg specjalnych właściwości – sprawdź jakich!

Wydaje się, że nie ma dobrego lekarstwa na problemy z bezsennością. Zakładając, że nie jest ona wynikiem żadnej choroby, dosłownie zdejmuje nam sen z powiek i dostarcza zmartwień. Odpowiednio dobrany materac do spania potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Wszystko za sprawą specyficznego wykonania i wypełnienia – materace piankowe i nawierzchniowe mogą zniwelować ból kręgosłupa i mięśni, poprawić nastrój i samopoczucie, a nawet krążenie.

Dobry materac piankowy

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Co to jest materac piankowy?

Materace piankowe to są materace wykonane ze specjalnej, termoelastycznej pianki Visco. Dzięki temu materac może dostosowywać się do zmiany temperatury i w konsekwencji dopasować do naszego ciała, rozkładając równomiernie jego ciężar – nacisk – na materac. Wszystko dlatego, że materac przy zetknięciu z niższą temperaturą sztywnieje, a pod wpływem ciepła staje się bardziej miękki. W porównaniu ze zwykłym materacem, powierzchnia podparcia w przypadku materaca piankowego jest większa aż o 60%. Zabieg ten pozwala należycie odciążyć nasze plecy w trakcie snu, co przekłada się na zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie dolegliwości bólowych, oraz wpływa na komfortowy, efektywny sen i wypoczynek.

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe to są materace z wypełnieniem piankowym, o grubości kilku centymetrów, znane także pod nazwą: przekładka, topper, top materac lub cienki materac nakładany na łóżko lub kanapę. To produkt tworzony z różnorodnych materiałów, które powinny odznaczać się doskonałą jakością. Zazwyczaj producenci stosują lateks, piankę termoelastyczną lub piankę wysokoelastyczną. Pamiętajmy o tym, że dany materiał wpływa na właściwości wyrobu. To, jaki materac wybierzemy, zależy od naszych oczekiwań oraz potrzeb.

Materac piankowy

Jak materace do spania na nas wpływają?

Materace do spania wpływają przede wszystkim na komfort naszego snu. Niewyspani budzimy się ze złym samopoczuciem, obniżonym nastrojem. Towarzyszy nam brak koncentracji i pesymistyczne myśli. Wygodny materac powinien dość szybko zniwelować te problemy – wszak wyspany człowiek to szczęśliwy człowiek.

Niewystarczająca ilość snu często prowadzi do otyłości i nadwagi. Wszystko dlatego, że nieefektywny sen wywołuje zaburzenia metaboliczne i hormonalne. Rośnie wówczas zapotrzebowanie na kaloryczne produkty, występuje u nas wzmożone łaknienie i nocne napady głodu.

Nieodpowiednio rozłożony ciężar ciała na materacu może prowadzić do powtarzających się bólów kręgosłupa, szyi i mięśni, powoduje ucisk na naczynia krwionośne, a w konsekwencji może prowadzić do chorób układu krążenia. Materac piankowy lub materac nawierzchniowy posiadają wypełnienie z pianki Visco, a więc idealnie dopasowują się do naszego ciała, pozwalając równomiernie rozłożyć jego ciężar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here