Czy warto zainwestować w szczoteczki soniczne?

0
688
szczoteczka

Każdy doskonale wie, że od prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej zależy stan naszego uzębienia. Nie oczyszczane z pozostałości spożywanego pokarmu zęby szybko się psuja i zmuszają nas do częstych odwiedzin w gabinetach stomatologicznych.

Jednak używanie twardego włosia szczoteczek manualnych w wielu przypadkach podrażnia dziąsło i podniebienie, które zaczyna krwawić, a buczenie silniczka szczoteczek elektrycznych może wywołać uporczliwy ból głowy. Jak znaleźć skuteczny sposób na dokładne oczyszczenie zębów? Odpowiedź jest dość prosta. Wystarczy sięgnąć po szczoteczki soniczne.

Od chwili pojawienia się na rynku sprzedaży oferty najskuteczniejszego na dzień dzisiejszy narzędzia przeznaczonego do pielęgnacji zębów, szczoteczki soniczne stały się hitem branży stomatologicznej.

Zalety jakie mają szczoteczki soniczne

Zdaniem specjalistów w branży stomatologicznej i samych dentystów, szczoteczki soniczne to najskuteczniejszy w pielęgnacji uzębienia produkt dostępny na współczesnym rynku sprzedaży. Optymalnie dopasowany do jamy ustnej kształt, odpowiednie twardość włosa a przede wszystkim wykonywanie aż ponad trzydzieści tysięcy ruchów wymiatających w przeciągu jednej minuty to nie jedyne zalety omawianego modelu szczoteczek. W zasadzie jako jedyne oprócz dokładnego i niepodrażniającego delikatnych dziąseł szczotkowania ich stasowanie gwarantuje usuwanie przebarwień szkliwa zębowego, jakie są efektem działania barwników zawartych w wielu pokarmach i napojach takich jak chociażby czerwone wino czy kawa.

Szczoteczki soniczne dedykowane są do codziennej pielęgnacji dla osób dorosłych oraz  dzieci, które ukończyły szósty rok życia. Dla uzyskanie jak najlepszych efektów należy używać je regularnie, najlepiej po każdym posiłku a przynajmniej co najmniej dwa razy dziennie. Szczotkowanie ma trwać dwie minuty. O ich upływie informuje sygnałem dźwiękowym wbudowany w szczoteczkę zegar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here