Booker – czyli kto ocenia modelki na castingach

0
897
casting

Świat modelingu nie jest prosty, zwłaszcza dla osób dopiero zaczynających swoja przygodę z wybiegiem. Dlatego wiele początkujących modelek oraz modeli potrzebuje na samym początku wsparcia ze strony osoby doświadczonej w branży.

Kimś takim jest właśnie booker – nie tylko dokonuje on wyboru kandydatów, którzy w przyszłości zawładną wybiegiem, ale również zajmuje się negocjowaniem kontraktów z domami mody, a nawet załatwianiem kompleksowego angażu – słowem, pomaga swoim podopiecznym odnaleźć się w tym świecie i nabrać pierwszego zawodowego doświadczenia. Jak stać się bookerem i z czym dokładnie wiąże się ta praca?

Booker – wykształcenie zawodowe

W Polsce nie istnieje oficjalna ścieżka nauki lub kształcenia się w tym zawodzie. Mimo to bookerzy są potrzebni agencjom modelingowym w roli negocjatorów oraz osób, które pokażą początkujący modelkom i modelom na czym polega praca w tej branży. Żeby zostać więc bookerem liczy się jedynie odpowiednie doświadczenie. W praktyce wygląda to tak, że osoby aplikujące na stanowisko bookera uczą się wszystkiego od danej agencji na miejscu. Umiejętności, które będą jednak przydatne w tej pracy to zdolności negocjacyjne, a także wysoka komunikatywność i poczucie odpowiedzialności.

Booker – jakie są jego obowiązki?

Booker jest w zasadzie odpowiedzialny za pracę modelek, jako że to właśnie on odpowiada za wynegocjowanie korzystnego kontraktu i warunków współpracy. Na jego barkach spoczywa obowiązek kontaktowania się z klientami. Booker pomaga również modelkom w tworzeniu ich portfolio, a czasami nawet podróżuje z nimi na sesje fotograficzne. Organizuje castingi i konkursy w danych miejscowościach. Oczywiście równie ważnym zadaniem jest znajdowanie nowych osób i wprowadzanie ich do świata modelingu. Booker pełni więc role pośrednika pomiędzy modelkami a klientami zgłaszającymi się do agencji. Z tego względu wymaga się od niego dyspozycyjności przez niemal całą dobę – tak, by zawsze mógł w szybki sposób zareagować na sytuację.

Jak zacząć pracę?

Żeby być bookerem musimy przede wszystkim postawić na doświadczenie. Warto więc być na bieżąco z ofertami pracy, jakie są wystawiane przez agencje modelek.

Artykuł napisany został dzięki informacjom zawartym na stronie http://www.castingi.net, na której można dowiedzieć się więcej na temat modelingu, hostess, fordanserek, a także zareklamować swoje castingi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here