Omówienie sprzętu, jaki znajduje się w studiu fotograficznym

0
832
studio

Studio fotograficzne to profesjonalna przestrzeń udostępniana fotografom, od której oczekujemy równie profesjonalnego wyposażenia. Dzięki temu zyskujemy dostęp do wielorakich opcji, o istnieniu których wcześniej nie zdawaliśmy sobie pojęcia.

Studio fotograficzne to dostęp do lamp, różnych rodzajów tła, a także wielorakich modyfikatorów. Warto wypróbować akcesoria, które pozwolą nam uzyskać ciekawe efekty – dzięki temu każda nasza sesja będzie na swój sposób wyjątkowa. Korzystanie ze sprzętu jest wliczone w cenę kosztów wynajmu studia. Jednak w przypadku pewnych specjalistycznych akcesoriów zawsze warto wcześniej odpowiednio się upewnić.

Podstawa, czyli lampa błyskowa

Żeby fotografowanie przy użyciu lampy błyskowej dawało estetyczne, zadowalające efekty, to nie możemy korzystać z flesza umieszczonego w aparacie. Potrzebne jest nam zewnętrzne źródło światła, czyli lampa błyskowa na gorącej stopce. Profesjonalne studio fotograficzne będzie posiadało lampy o różnej mocy. Do tego będziemy mogli w precyzyjny sposób ustawić je tak, jak jest to wymagane podczas sesji. Dzięki temu unikniemy efektu czerwonych oczu.

Powierzchnie odbijające światło

Posiadając już pewne źródło światła musimy zadbać o sposób na jego estetyczne odbijanie. Chociaż blendy i innego odbijające lub pochłaniające światło akcesoria kojarzą nam się głównie z sesjami plenerowymi, to warto posiadać takie wyposażenie również w studiu fotograficznym. Głównie po to, by dodawać naszym zdjęciom wyrazistości albo by rozproszyć nadmiar światła w jednym miejscu. Posiadając tego typu wyposażenie możemy praktycznie w całości zapanować nad światłem w studiu fotograficznym.

Dodatkowe elementy

Jeśli lubimy wykonywać fotografię portretową to warto mieć pod ręką akcesoria, które pozwolą zmienić wygląd modela lub modelki. Należy do nich na przykład wentylator, którym można uzyskać efekt rozwianych włosów.

Cyklorama – dlaczego jest ważna?

Jeśli zależy nam na tle, które jest pozbawione perspektywy, to rozwiązaniem staje się studio posiadające cykloramę. To zakrzywiona ściana w kolorze bieli, która eliminuje efekt perspektywy. Pionowa i pozioma ściana są ze sobą połączone łagodnie ustawionym łukiem. Cyklorama pozwala nam dowolnie modyfikować światło. To dość proste w swej budowie wyposażenie daje nam dostęp do wielu opcji – warto więc z niego skorzystać.

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartych w serwisie http://www.studioerica.pl, oferującego wynajem studia fotograficznego w Krakowie. Studio Erica oferuje bogate wyposażenie przy jednych z najniższych cen w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here