Biuro rachunkowe – praktyczna i profesjonalna pomoc dla firm

0
77
Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe wspiera funkcjonowanie wielu firm, pomagając w kwestiach finansowo-rozliczeniowych, podatkowych i ubezpieczeniowych. Biura rachunkowe zatrudniają specjalistów, którzy doskonale znają przepisy prawa w powyższym zakresie.

Biuro rachunkowe świadczy usługi podmiotom gospodarczym w zakresie księgowości, kard i płac, podatków i ubezpieczeń. Wiele firm decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym, ponieważ to nieoceniona pomoc i duże ułatwienie!

Nie każdy musi doskonale znać się na rachunkowości, podatkach i ubezpieczeniach, jednak to nie znaczy, że taka osoba nie może prowadzić własnej firmy. Oczywiście jeśli sami podejmujemy się wszelkich rozliczeń, wówczas jest duże ryzyko, że coś pójdzie nie tak, jednak w przypadku skorzystania z pomocy profesjonalistów wszystkie te problematyczne kwestie mamy z głowy.

Odkąd obowiązuje Polski Ład, przepisy podatkowe stały się jeszcze bardziej skomplikowane, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na pomoc biura rachunkowego, aby móc spać spokojnie i nie martwić się, że w przypadku błędu w rozliczeniach zostaniemy ukarani, np. wysoką grzywną.

Biuro rachunkowe Kraków

Dużym zaufaniem klientów cieszy się biuro rachunkowe PERFEKT: http://www.perfekt.biz.pl/. Ma ono siedzibę w Krakowie. Dewiza tego biura rachunkowego to: fachowość, rzetelność i dyskrecja. Pracownicy do każdego klienta podchodzą indywidualnie, dopasowując ofertę do konkretnych oczekiwań. Zachęcamy do odwiedzenia strony.

Biuro rachunkowe – oferta dla klientów

Na początku warto wspomnieć, że biura rachunkowe mają naprawdę szeroką ofertę. Można skorzystać kompleksowo ze wszystkich usług, ale też jest możliwość wyboru pojedynczych – wszystko po to, aby każdy klient był zadowolony.

Zakres usług biura rachunkowego:
1) rejestracja firmy w urzędzie skarbowym i ZUS oraz reprezentacja jej przed tymi organami;
2) usługi księgowe;
3) pomoc w wyborze optymalnej formy opodatkowania;
4) kompleksowe usługi związane z naliczaniem płac, obsługą kadrową i ubezpieczeniami społecznymi;
5) sporządzanie miesięcznych i rocznych deklaracji podatkowych;
6) obsługa finansowo administracyjna projektów finansowanych ze srodków UE;
7) e-księgowość;
8) doradztwo ubezpieczeniowe;
9) profesjonalna obsługa sekretarska.

Oczywiście zakres usług może różnić się w zależności od biura, dlatego przed podjęciem decyzji o współpracy zawsze warto dokładnie zapoznać się z ofertą.

Księgowość usługi biuro rachunkowe

Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego? Zalety współpracy

Z pewnością wielu właścicieli firm zadowoli fakt, że współpraca z biurem rachunkowym to duża oszczędność! Wówczas nie trzeba zatrudniać księgowego, organizować mu miejsca pracy, inwestować w specjalne programy i szkolenia pracownicze. Wszystkie obowiązki firmowego księgowego przejmuje biuro rachunkowe.

Kolejna zaleta to oczywiście oszczędność czasu. Jeśli biuro rachunkowe zajmie się wszelkimi firmowymi rozliczeniami, wówczas my zyskamy wolny czas, którego nie trzeba będzie poświęcać na siedzenie nad dokumentami. Przedsiębiorcy dobrze wiedzą, ile czasu zajmują firmowe rozliczenia – oddanie tego w ręce profesjonalistów to naprawdę duży komfort.

To jednak nie koniec korzyści. Decydując się na taką współpracę, zyskujemy spokój ducha! Wówczas można spać spokojnie, a stres odchodzi w zapomnienie. Właściciele firm wiedzą, że wszelkie błędy w rozliczeniach firmowych mogą skutkować wysokimi karami finansowymi nałożonymi przed skarbówkę – gdy samodzielnie zajmujemy się tymi sprawami, ta myśl jest niezwykle stresująca. Jednak gdy biuro rachunkowe nam pomaga, wówczas w ogóle nie trzeba się o to martwić! Nawet jeśli pracownicy biura popełnią jakiś błąd, cała odpowiedzialność spada na nich – biura rachunkowe są ubezpieczone od takich sytuacji.

Jak zatem widać, zdecydowanie warto zacząć współpracę z biurem rachunkowym. Zakres usług można z powodzeniem dopasować do potrzeb. Oddanie spraw księgowych i podatkowych firmy w ręce specjalistów to odpowiedzialna decyzja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here