Biuro nieruchomości – czym jest i jak działa?

0
519
Agencja nieruchomości

Biuro nieruchomości to firma zajmująca się kompleksową i fachową pomocą przy wynajmie, zakupie czy sprzedaży nieruchomości. Zobacz co dokładnie wchodzi w zakres obowiązków agencji nieruchomości i jak mogą nam pomóc.

Prawie każda osoba w życiu przynajmniej raz musi poradzić sobie z pewnymi problemami związanymi z nieruchomościami. Agencja nieruchomości jest organizacją komercyjną, która świadczy usługi dla klientów w celu profesjonalnej rejestracji i wsparcia wszystkich legalnych transakcji na rynku nieruchomości. Po pierwsze, jest to oczywiście sprzedaż, zakup i wynajem nieruchomości mieszkalnych, podmiejskich, komercyjnych, zagranicznych i innych.

Co to jest biuro nieruchomości?

Biuro nieruchomości to firma, która zajmuje się profesjonalnym kojarzeniem stron, które chcą sprzedać, kupić, wynająć nieruchomość, zdarza się również, że zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami. Agencja nieruchomości zatrudnia agentów pośredniczących w transakcjach. Lista usług agencyjnych obejmuje między innymi porady prawne w sprawach nieruchomości, formalności i weryfikację dokumentów, kontrolę transakcji i transfer pieniędzy. Agencja otrzymuje prowizję za swoją pracę, jej obowiązkiem jest wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ponadto pośrednicy muszą działać w graniach prawa, przestrzegać zasad etyki zawodowej, chronić interesy osób, które reprezentują.

Jak działa biuro nieruchomości?

Agencje nieruchomości podejmując współpracę z klientami są zobowiązane do sporządzenia umowy pisemnej, której warunki mogą być negocjowane, aby spełniały oczekiwania obydwu stron. Zarówno osoby poszukujące mieszkania do zakupu i sprzedające mogą liczyć na sprawdzenie dokumentów dotyczących danej nieruchomości np. księga wieczysta. Agenci biorą czasami udział w wyborze optymalnego kredytu, służą doradztwem i wyjaśnieniem kruczków prawnych. Biuro nieruchomości ma wiele praw, które ułatwiają bezpieczny zakup mieszkania czy domu, pośrednik ma prawo do otrzymywania wypisów, zaświadczeń nie tylko dotyczących ksiąg wieczystych, ale również planów zagospodarowania przestrzennego. Wszystko to służy jasności zapisów umowy kupna-sprzedaży.

Kupno domu rodzina

W Krakowie wiodącym biurem nieruchomości jest biuro Estatedealer. Kliknij tutaj: biuro nieruchomości Kraków i zapoznaj się z ofertą kompleksowej obsługi w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, możliwości bezpłatnej konsultacji z doradcą finansowym, ubezpieczeniowym, architektem, notariuszem czy sprawdzoną firmą remontową. Jeżeli chcemy sprzedać, kupić lub wynająć mieszkanie warto skorzystać z biura Estatedealer, które posiada w swoim portfolio bardzo dużo ofert dla każdego, od małych mieszkań, kawalerek aż po duże apartamenty w prestiżowych lokalizacjach.

Zakres działania agencji nieruchomości

– udzielanie informacji o sposobie realizacji usługi pośrednictwa,
– wykonywanie działań zmierzających do znalezienia nabywcy nieruchomości,
– kojarzenie stron transakcji,
– zaprezentowanie danej nieruchomości klientowi,
– udział w negocjowaniu między zainteresowanymi stronami,
– wsparcie w zbieraniu dokumentów, uzgadniania terminu sporządzenia aktu własności i obecność podczas jego podpisywania u notariusza.

Biura nieruchomości wykonują następujące czynności:

– zapoznanie się ze stanem prawnym, technicznym danej nieruchomości,
– rozpoznanie rynku nieruchomości w celu poznania ceny rynkowej,
– wykonywanie zdjęć nieruchomości wraz z opisem,
– udział w opracowaniu strony internetowej agencji nieruchomości: wstawianie ogłoszeń kupno-sprzedaż,
– poszukiwanie klientów, którzy będą zainteresowani zakupem nieruchomości, rozpoznanie potrzeb, zdolności finansowej oraz pokazanie nieruchomości.

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Biuro nieruchomości pomaga zarówno w sprzedaży, jak i wynajmie mieszkań. Jeśli więc szukasz mieszkania na wynajem w Krakowie biuro nieruchomości Estate Dealer oferuje na swojej stronie darmową wyszukiwarkę prezentującą bazę najlepszych ofert. Sprawdź!

Czy warto korzystać z usług biur nieruchomości?

Przede wszystkim warto zrozumieć, że wybór mieszkania, domu, działki, powierzchni biurowej nie jest łatwy, nawet, jeśli ktoś wie, czego potrzebuje. Dlatego wykwalifikowana pomoc jest bardzo przydatna. Przede wszystkim pośrednik z agencji nieruchomości, jako profesjonalista, jest w stanie zidentyfikować rzeczywiste potrzeby klienta, w szczególności jaki ma być rodzaj nieruchomości (apartament, poddasze, loft). A także, na co jest kupowany (zakwaterowanie, inwestycja, oszczędzanie pieniędzy), jaka powinna być infrastruktura (czy istnieje dobra komunikacja do szkoły, przedszkola, pracy itp.), a także zwróci uwagę na rodzaj i rok budowy domu, lokalizację.

Ponadto, biura nieruchomości będą w stanie uzyskać informacje o przyszłych perspektywach każdej nieruchomości na przyszłość (na przykład dom z panelami i monolityczna cegła mają nie tylko różne rodzaje konstrukcji, ale także różne perspektywy). Pośrednictwo agencji nieruchomości to profesjonalne negocjowanie ceny, co pozwoli uchronić się przed znaczną nadpłatą.

Znając sytuację i prawdziwe potrzeby klienta, pośrednik nigdy nie zaproponuje mieszkania, które nie spełnia jego wymagań. Oznacza to, że uratuje klienta od bezsensownego marnowania czasu i wysiłku. Biuro nieruchomości zapewnia również prawne wsparcie transakcji, w tym przygotowanie i realizację wszystkich umów, formalności, rozliczenie transakcji.

Korzystając z usług agencji nieruchomości można zapewnić sobie oszczędność czasu, nie ma potrzeby samodzielnego zamieszczania ogłoszeń, wykonywania wielu połączeń i spotykania się z różnymi kupcami lub nabywcami. Zapłacona prowizja przynosi wymierne korzyści chociażby poprzez zapewnienie bezpieczeństwa podczas zawierania transakcji. Ponadto, pośrednik gwarantuje zabezpieczenie prawne, każda umowa oraz dokumentacja jest sprawdzana pod kątem prawnym.
Zakup mieszkania poprzez biuro nieruchomości, sprzedaż domu, wynajęcie biura przy pomocy agenta, bezpieczeństwo prawne, oszczędność czasu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here