Thermomix – kiedy pojawi się nowy model? Podpowiadamy!

1
250
Thermomix przepisy

Prawdopodobnie Thermomixa nie trzeba już dzisiaj nikomu przestawiać. To jeden z najlepiej sprzedających się wielofunkcyjnych robotów kuchennych na świecie, a produkująca go niemiecka firma Vorwerk czerpie korzyści z rozgłosu budowanego konsekwentnie już od wielu lat.

Świat powitał ostatniego Thermomixa TM6 w 2019 roku. Producent postawił na domowy kanał sprzedaży, poprzedzonej pokazem na żywo. Jednak internetowe fora miłośników tego urządzenia już od jakiegoś czasu do czerwoności rozpalają pojawiające się spekulacje na temat tego, kiedy pojawi się jego następca – Thermomix TM7. Być może, na wzór tego jak było w przypadku TM5, sprzedaż obecnego modelu potrwa 4-5 lat. Rynek mulicookerów jest coraz bardziej konkurencyjny, dlatego Vorwerk ciągle musi udoskonalać swój flagowy produkt, aby utrzymać pozycję lidera.

Thermomix Cookido

Historia Thermomixa

W listopadzie Thermomix będzie obchodził 61 urodziny! Z biegiem czasu nazwy, funkcje, innowacje, takie jak akcesoria, uległy zmianie, ale początkowa filozofia urządzenia pozostała taka sama: proste gotowanie. Oto krótka historia Thermomixa:

VKM 5 – pierwszy robot trafił do sprzedaży w listopadzie 1961 roku i wyglądem przypominał prosty blender, ważący blisko 5 kg. Misa była wykonana ze szła, ale już w tamtym czasie urządzenie posiadało miarkę, co było nowością na rynku. Wtedy jeszcze VKM 5 nie gotował, ale posiadał 7 funkcji, między innymi: mieszał, kroił, ugniatał i mielił.
Vorwerk VM 10 – w 1964 VM 10 zastąpił VKM 5. Konstrukcja następcy pozostała taka sama, ale producent podkreślił ideę zdrowego odżywiania poprzez zachowanie witamin w przygotowywanych posiłkach.
Vorwerk VM 20 – został wydany w 1968 roku, wygląd pozostał ten sam, ale zmieniono kolor na pomarańczowy. VM 20 pozostawał kompatybilny ze swoimi poprzednikami i miał 3 prędkości mieszania. W tym czasie marka Thermomix jeszcze nie istniała, ponieważ VM 20 nadal się nie nagrzewał.
Thermomix VM 2000 – w 1971 roku VM 2000 był pierwszym mikserem firmy Vorwerk i to właśnie wtedy narodziła się marka Thermomix. VM 2000 był montowany wyłącznie we Francji, a jego hasło brzmiało: „Żyj lepiej, pozostając młodym”. VM 2000 miał 2 prędkości mieszania i mógł nagrzewać się nieprzerwanie do 30 minut, natomiast regulacja temperatury nie była jeszcze możliwa. Ten pierwszy model Thermomixa był sprzedawany ze słynną szpatułką umożliwiającą mieszanie żywności nawet podczas miksowania.
Thermomix VM 2002 – rok później VM 2002 zastąpił VM 2000 i był to pierwszy model Thermomixa wprowadzony na rynek w Hiszpanii. Jego wygląd był nieco zmodyfikowany, ale zmieniono głównie kolorystykę.
Thermomix VM 2200 – w 1977 roku wprowadzono znaczącą modyfikację – nową miskę oraz zmianę koloru.
Thermomix TM 3000 – w 1980 roku TM 3000 wciąż wprowadzał nowe osiągnięcia techniczne dzięki całkowicie odmienionemu projektowi. Od tego czasu można było wybrać temperaturę grzania (od 50 do 90°C) i po raz pierwszy pojawił się kosz do gotowania, który umożliwiał gotowanie na parze. Możliwe było również mieszanie z 12 różnymi prędkościami.

Gotowanie z Thermomixem

Thermomix TM 3300 – pojawił się rok później, więc był bardzo zbliżony do TM 3000 pod względem funkcjonalności, ale otrzymał pewne praktyczne ulepszenia, takie jak możliwość nawinięcia kabla zasilającego. Wraz z TM 3300 powstał nowy sposób marketingu – sprzedaż na pokazach.
Thermomix TM 21 – w 1996 roku pojawiła się główna aktualizacja robota – prędkość mieszania i przycisk „turbo”, wprowadzono także cyfrowy wyświetlacz.
Thermomix TM 31 – w 2004 Thermomix ponownie zmienił design w ramach dużej aktualizacji. Nowy nóż, nowe mieszadło, prędkość od 40 do 10200 obr./min. oraz gotowanie od 37 ° C do 112 ° C do tego czujniki zintegrowane z miską o pojemności zwiększonej do 2 l, aby stale mierzyć i regulować temperaturę.
Thermomix TM 5 – 10 lat później z Thermomixa zniknęły wszystkie przyciski, które zastąpioną dużym pokrętłem i ekranem dotykowym.

Kiedy pojawi się TM7?

Firma Vorwerk bardzo stara się pozostać liderem wśród producentów robotów kuchennych, dlatego szacuje się, że w roku 2024 – 2025 może wprowadzić na rynek kolejną, jeszcze lepszą wersję urządzenia.

1 KOMENTARZ

  1. Mam TM4 i jak do tej pory działa bez zarzutu, minęło 3 lata od zakupu, jak dla mnie to idealne urządzenie, mogę coś szybko przygotować dla siebie i dziecka. Thermomix sprawdza się szczególnie dla zabieganych mam takich jak ja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here