Fototapety do kuchni – charakterystyka i odpowiedni dobór

0
479
Fototapeta do kuchni krajobraz

Czym charakteryzują się fototapety do kuchni? Dlaczego fototapety w kuchni są dobrym rozwiązaniem? Podpowiadamy czym się sugerować i w jaki sposób dobrać odpowiednią fototapetę do Twojej kuchni.

Kuchnia do niedawna traktowana była jak część domu, do wyglądu której nie przywiązywano uwagi. Od pewnego czasu zaczęło się to zmieniać – modne i praktyczne stały się fototapety do kuchni. Jakie są ich rodzaje?

Aby serce domu miało również piękny wygląd

Każdy, kto decyduje się na zakup fototapety do kuchni powinien kierować się 3 podstawowymi zasadami: wytrzymałością, zmywalnością i stylem. Mnogość wyboru form oraz wzorów jest wręcz nieograniczona. Coraz więcej firm produkujących fototapety do kuchni oferuje usługę tworzenia wzorów ze zdjęć dostarczonych przez klienta.

Kuchnia to serce domu, swego rodzaju centrum dowodzenia, w którym wbrew pozorom spędza się najwięcej czasu. Dobrze jest zatem zadbać, abyśmy czuli się w niej przytulnie i komfortowo. Najbardziej popularnymi fototapetami do kuchni są te z elementami kulinarnymi np. fototapety z warzywami i owocami, przyprawami i ziołami lub gotowymi daniami. Niektóre z nich zaprojektowane są tak, aby sprawiać wrażenie zaadaptowanej kuchennej ściany – wiszące łyżki,stojaki na przyprawy i elementy wyposażenia. Bardzo dobrze sprawdzają się tapety z elementami natury takimi jak trawa i woda. Są również wzory imitujące układ cegiełek lub płytek.

Wszystko zależy od tego, w jakiej stylistyce kuchnia została urządzona. Można również zasugerować się bardziej określonymi trendami takimi jak Art Deco, EKO, Florystyczne, Boho czy nawet industrialne. Świetnie sprawdzą się tu również fotoplakaty, np. plakat ze splecionymi dłońmi.

Fototapety do kuchni warzywa

Jeśli planujesz zakup fototapety, koniecznie skorzystaj z usług sklepu specjalizującego się w produkcji takich ściennych dekoracji. Sklep Tappy.pl to z pewnością czołowy producent fototapet najlepszej jakości. W ofercie sklepu znajdziesz także fotoplakaty oraz inne ścienne dekoracje. Zajrzyj na stronę https://tappy.pl/oferta/fototapety/ i wybierz dekoracje ścienne dla Ciebie!

Jak odpowiednio dobrać fototapety do kuchni?

Dobierając fototapetę do kuchni należy zwrócić uwagę na jej wytrzymałość i poziom zmywalności. Dobrze jest, aby fototapeta była laminowana. Często jest to usługa dodatkowo płatna. Lateksowe fototapety premium mogą kosztować nawet 60-70 zł/m, ale jest to opłacalna inwestycja, zwłaszcza w porównaniu z drogimi płytkami lub kafelkami. W kuchni ciężko jest utrzymać idealny porządek, a laminacja chroni fototapetę przed wpływem wilgoci, pozwala myć ją na mokro, a dodatkowo sprawia, że barwy nie blakną i przez cały czas są intensywne. Aby dodać sznytu, można pokusić się o szkło, które zabezpieczy fototapetę i sprawi, że będzie ona wyglądać bardziej stylowo i solidnie.

Większość firm oferujących sprzedaż fototapet, ma również w swojej ofercie docinanie szkła po wskazany wymiar. Nam pozostaje jedno proste zadanie – wybór odpowiedniego wzoru oraz dokładne wymierzenie powierzchni. Należy pamiętać, aby przy zamawianiu taper wziąć pod uwagę margines ok. 2cm. To pozwoli uniknąć nieestetycznych białych pasów prześwitującej ściany, które popsują cały efekt. Jeżeli chodzi o szkło, należy wymierzyć je dokładnie i precyzyjnie – tu już nie ma pola do manewru, zwłaszcza kiedy meble ściśle przylegają do ściany.

Fototapety do kuchni niebo

Co zyskujemy wybierając fototapety do kuchni?

Fototapety do kuchni to przedsięwzięcie, które wymaga minimalnego wkładu wolnego czasu. Jest również bardzo korzystne pod względem finansowym. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiej i łatwej wymiany, kiedy zechcemy zmienić nieco wystrój kuchni i związane z tym dekoracje.

W dzisiejszych czasach odchodzi się od sztampowych form, które królowały w naszych domach jeszcze 15-20 lat temu. Dziś projektowanie i urządzenie polega na stworzeniu bazy pod zmiany, których można bez problemu dokonać samemu. Wymiana kilku elementów stylistycznych całkowicie zmienić może charakter wnętrza Podkreśla się rolę ergonomii i braku przywiązywania się do pewnych utartych schematów na siłę. Fototapety do kuchni są tego idealnym przykładem – ludzie chcą zmian, które mogą kreować sami.

Kuchnia – miejsce rodzinnych spotkań, gwaru i pięknych zapachów. Miejsce, w którym nie ma takich wygód jak w salonie, ale każdy woli być właśnie tu. Smak nie musi objawiać się tylko w przyrządzonych potrawach. Smak to również styl tego co nas otacza. Kiedy jesteśmy w miejscu, w którym czujemy się dobrze i swobodnie wszystko po prostu smakuje lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here