Pielęgnacja szyb w aucie – czyszczenie i zabezpieczenie

0
166
Pielęgnacja auta

Pielęgnacja szyb w samochodzie jest bardzo ważna. Dzięki niej szyby nie tylko ładnie się prezentują, ale także znacznie zwiększa się bezpieczeństwo podczas jazdy. Koniecznie zobacz, jak czyścić szyby w aucie i jakich produktów używać.

Pielęgnacja szyb w aucie to zagadnienie niezwykle istotne. Wielu traktuje ten temat po macoszemu, nie przykładając do tego większej wagi – przecież płyn do spryskiwaczy czy szczotka z płynem dostępna na wszystkich na stacjach benzynowych w zupełności wystarczy! Otóż nie.

Po takim szybkim myciu bardzo często pozostają nieestetyczne i ograniczające widoczność zacieki, poza tym nierzadko zdarza się, że nie wszystkie zaburzenia zostają wówczas usunięte. To prawda, że takie szybkie umycie szyb sprawdza się w trasie i jest wygodne, jednak ono nie może zastępować regularnej i dokładnej pielęgnacji szyb. Czyszczenie szyb profesjonalnymi produktami i ich późniejsze zabezpieczenie to konieczność!

Kosmetyki samochodowe

Pielęgnacja szyb może być szybka i przyjemna, trzeba tylko wybrać odpowiednie – skuteczne i bezpieczne – produkty do czyszczenia szyb, znajdziesz je w sklepie ShowCarShine. Wszystkie specyfiki dostępne w tym sklepie są profesjonalne, pochodzą od znanych i cenionych producentów – warto postawić na świetną jakość!

Czyszczenie szyb – zadbaj o bezpieczeństwo!

Jak wiadomo, widoczność podczas jazdy to sprawa kluczowa! Dlatego nie można pozwolić na to, aby szyby były brudne. Wszelkie zanieczyszczenia na szybach, ptasie odchody, resztki owadów czy zacieki, skutecznie odwracają uwagę kierowcy, ograniczając widoczność, co może skończyć się tragicznie. Warto zatem zadbać nie tylko o dobre wyczyszczenie szyb, ale również o ich zabezpieczenie przed osadzaniem się kolejnych zabrudzeń.

Pielęgnacja szyb – czyszczenie, hydrofobizacja, polerowanie

Pielęgnacja szyb to złożony proces, w którego skład wchodzą takie czynności jak:

1) czyszczenie – umożliwia ono pozbycie się z szyb wszelkich zabrudzeń, nawet tych trudnych, zaschniętych. Trzeba tylko pamiętać, aby wybierać produkty do mycia szyb profesjonalne, dobrej jakości – tylko wówczas można mieć pewność, że szyby będą idealnie czyste;
2) hydrofobizacja – to nałożenie na powierzchnię szyb specjalnego środka, który zabezpiecza je przed zabrudzeniami. Taki preparat poprawia też widoczność. Dzięki hydrofobizacji powłoka szyby staje się gładka, przez co żadne zabrudzenia się na niej nie osadzają, a woda się na niej skrapla. Gdy szyba jest pokryta powłoką hydrofobową, jadąc autem podczas deszczu woda z niej swobodnie spływa – tak dobrze, że w ogóle nie trzeba używać wycieraczek;
3) polerowanie – pomaga ono wygładzić szybę, pozbywając się wszelkich rys. Rysy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także negatywnie wpływają na bezpieczeństwo podczas jazdy, ponieważ powodują załamywanie się światła (jazda w nocy lub „pod słońce” staje się bardzo niebezpieczna).

Zatem jak widać, pielęgnacja szyb w samochodzie polega nie tylko na ich dokładnym umyciu – warto także poświęcić czas na hydrofobizację szyb i ich dokładne wypolerowanie.

Pielęgnacja samochodu

Jakich produktów używać do pielęgnacji szyb?

Wyżej już nieco o tym wspomniano. To bardzo ważne, aby zawsze stawiać na jakość! Produkty do pielęgnacji szyb w samochodzie są do kupienia wszędzie – na stacjach benzynowych czy w supermarketach. W tych miejscach kosztują one tanio, dlatego nic dziwnego, że ludzie chętnie zaopatrują się właśnie tam.

Jednak w tym przypadku cena niestety idzie w parze z jakością. Tanie specyfiki do czyszczenia szyb w aucie może i poradzą sobie z delikatnymi zabrudzeniami, jednak z pewnością nie usuną zaschniętych resztek owadów czy ptasich odchodów, a już tym bardziej nie stworzą na powierzchni szyby skutecznej powłoki hydrofobowej.

Pielęgnacja szyb bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego w tym przypadku zawsze należy stawiać na produkty dobrej jakości, profesjonalne, od sprawdzonych producentów – takie, które cieszą się dobrymi opiniami. Jeszcze raz zachęcamy do przejrzenia oferty ShowCarShine.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here